"אני לא חולה"……כך נועה הציגה את עצמה "אני מבריאה"  זו אחד מהמשפטים שמטופלת במחקר שערכתי שיתפה את הקבוצה, ומשפט זה הדהד בי ועורר מחשבות. משפט בהחלט שמשקף היכן המחשבות של נועה נמצאות, האם בקושי או במחלה או כבר במצב של שינוי ,של ריפוי.

כאשר אומרים מחשבה יוצרת מציאות זו אינה קלישאה , המחשבה משפיעה על הרגש והתגובה, משפיעה על הפרשת ההורמונים ואלו הורמונים יופרשו ובכך על מערכת העצבים ועל הגוף הפיזי. מחשבות טובות ומטיבות ישפיעו ויחזקו את מערכת החיסון שלנו.

מאחורי מחלות מסתתרת מערכת אנרגטית המושתתת על מחשבות (אמונות ודפוסים) ורגשות – גוף נפשי הקודם לתופעות בגוף הפיזי. אנו בהתנהלות מודעת יכולים לחזק את הגוף הפיזי והנפשי . ונתחיל בזיהוי דפוסי החשיבה שלנו – זו הדרך בה אני מפרשת את המציאות וזה המפתח, כי הפרשנות תעורר רגשות ותגרום לתגובות ותחושות ותשפיע על המציאות הקיומית שלי. הדרך התבוננות וניתוח מצבים מגלה את השקפת העולם ודפוסי המחשבה והאמונות על פיהם אני חייה.

אם המשקפיים מנתחות מצבים כפגיעים, מעורר אשמה, טינה, תסכול, אכזבה, חוסר בערך וחוסר באהבה… חויות אלו יוצרים מטענים ואפילו משקעים רגשיים היכולים לפתח מחלות.

השינוי יתחיל במקום של סליחה , סליחה לעצמי ובכלל, סליחה זו מכבסה נהדרת, משחרר ומנקה ומאפשר שיח ממקום אחר. הדרך לריפוי עצמי יתחיל בחיבור לאהבה עצמית ורצון לשחרר ולסלוח על מה שהיה בעבר, וזה תהליך חשוב ומשמעותי לעבור תהליך של שינוי, להסכים לשחרר

דבר נוסף זו התבוננות במילים שאומר למילים יש כח , למחשבות שאחשוב אלו כלים ליצר חוויות בחיינו.

האם אני והמחשבה שלי זה אותו הדבר? אני נוהגת ברכב ולפעמים המחשבות שלי במקומות אחרים. אני זה אני והמחשבות שלי הן רק מחשבות. תובנה זו חשובה מאוד כי מחשבות יכולות להשתנות , ואם אני לא המחשבות שלי אני יכולה לבחור את המחשבות שלי, ולבחור מה ינהל את חיי , אלו מחשבות אני רוצה לשחרר שלא משרתות אותי יותר ואלו חשובות לי ואני רוצה בהן בחיי, הבחירה הזו מחברת אותי לאדם חופשי….בן חורין.

אני זוכרת תמונה של מעגן אניות ובכניסה ניצב מגדלור – עבורי מגדלור זה הוא שומר הסף ובודק איזו אוניה תעגון במעגן ותגיע לחוף ואיזו תחזור לים כך גם יכולת הבחירה שלי אם מגיעה אוניה מלאה בפסולת או במחשבות שיגרמו לגוף שלי כאב רב, אני יכולה לא לתת לה לעגון בנמל …. כן לוקח לנו כ 90 שניות לבחור במחשבה האם לתת לה לעגון בתוכנו ולהתפתח לפעמים לסיפור ודרמה או לשחרר אותה כי לא מתאימה לנו יותר.

עבודה של זיהוי המחשבות חשובה , זו עבודה פנימית של מודעות והתבוננות היכולה לאפשר שינוי מודע , כי מה שאזרע אותו אקצור.

האמונות ודפוסי המחשבה יכולות להיות

"לא אוהבים אותי, אני לא רצוי, אני לא שייך" "העולם מקום לא בטוח" "העולם מלא בבדידות" " האנשים מטבעם רעים ובאים לפגוע בי" " העולם מקום בטוח" "אנשים תמיד ישמחו לעזור לי" "אני אף פעם לא לבד, תמיד יש מישהו שיתמוך בי"

החוויות הם תוצאה של מחשבות פנימיות, כאשר הבנתי זאת היתה לי התרגשות גדולה, כי הבנתי כי אצלי המפתח לשינוי, אני יכולה לשנות את חיי בדרך שאסתכל על העולם, הדרך אותה אבחר לפרש את המציאות. זה ישנה את חווית החיים שלי בגוף ובנפש.

כבר לפני כ 40 שנה כתבה לואיס ל' הי את ספרה "איך לרפא את גופך" "איך לרפא את חייך"  סיפרה את סיפור חיי ואת הדרך שריפאה עצמה מסרטן דרך שינוי מחשבה. ועל הקשר בין מחשבה למחלה. שלכל מחלה לפני כן יש רובד נפשי , ואם נזהה את המחשבה ונשנה אותה נוכל לרפא את עצמנו ע"י שינוי דפוסי חשיבה. המחשבה משפיעה על איזו מחלה תיווצר ואיפה.

הרובד הנפשי הינו רובד אנרגטי של מחשבות ורגשות, מטען שיכול לפתח משקעים ומחלות. זיהוי הדפוסים והאמנות היוצרות לנו כס יעזור לנו לשנות את המציאות לטובה יותר עבורנו. על ידי הסתכלות בעיניים אוהבות יותר על עצמי ועל העולם. השינוי נעשה ברגע הזה, בזמן אמת  האם אני פועלת מפחד ומחוסר אהבה עצמית או אני מסתכלת על הדברים שקורים בקבלה ובאהבה, זה דורש תרגול ללמוד לפרש את המציאות בדרך חדשה.

בעולם הדואלי שלנו ,יש שתי אנרגיות מרכזיות שמנהלות את היקום, אנרגיה של אהבה , זו אנרגיה מרפאה, מחברת לחדווה ויצירה,לשמחה ולתקווה… ובין אנרגיה של חוסר באהבה שמותירה פחד, חוסר באמונה, רגשות קשים.

עבורי אנרגיה האהבה זה הטבע ושיא היופי ופאר היצירה – אלו הפרחים , מכילים כל כך הרבה טוב בתוכם – הצמח משקיע את כל משאביו בפרח ,המכיל הרבה מרכיבים איכותיים. אני מאמינה בכוחם של הפרחים – בצבע ,בצורה,במרקם ובריח, וביכולת של הפרחים להשפיע חיובית עלינו דרך מערכת החושים ישפיעו על המוח .

הפרחים הצבעים והריחות משפיעים על התודעה האנושית, ומעניקים לאדם שנוגע בפרחים חווית של עוצמה, חוויה של אהבה, חוויה טובה.

שינוי התודעה משפיע גם על המוח המודע וגם על התת מודע, מאפשר שינוי בדרך שנסתכל על עצמנו,ועל העולם.

בשנה האחרונה היתי מאוד עסוקה בחקר התודעה והבנת השפעת הפרחים על התודעה האנושית

 

אך זה התחיל בעצם…..

בשנת 2012 הלכתי לבקר את אבי חולה הפרקינסון בסוף ימיו. היה קשה לראות את מצבו של אבי מדרדר והחלטתי שאנסה לעזור לו בדרך שלי – דרך הפרחים. באותן השנים הייתי בשלב מתקדם במחקר על השפעת הפרחים על גוף ונפש האדם, ובחרתי לשזור לאבי זר מפרח שמצאתי בו השפעה על מערכת העצבים. כשאבי החל לרעוד במהלך הביקור, הנחתי את זר הפרחים על ברכיו וכעבור דקה הרעידות פסקו. בעקבות מראה ההשפעה הגדולה של המגע עם הפרח והמפגש עם התדר המיוחד שלו התחלתי לחשוב על יצירת תמציות מן הפרחים שיוכלו להפיץ את כוח הריפוי שלהם.

במסע להפצת כוח הריפוי של הפרחים למדתי מגוון שיטות ורעיונות שיוכלו להרחיב את העולם הזה בפניי – למדתי תרפיה בצבעים, ארומתרפיה, ארומתרפיה בעיניים של הרפואה הסינית וחשיבה חיובית.
בשנת 2018 זכיתי להוביל מקצועית מחקר רשמי של בית החולים שיבא ובו נבדקה השפעת פרחים על חולות פיברומיאלגיה. בדקנו רמות כאב, איכות חיים, שינה, חרדה, דיכאון ומוטיבציה. בכל המדדים הייתה הטבה מובהקת שנשמרה גם שלושה חודשים לאחר תום הטיפול, ובכך ניתנה הכרה רשמית בכוחות הריפוי של הפרחים.

בזכות הידע שצברתי התחלתי ביצירת תמציות הפרחים שהלכו והתרבו בהתאם לצורכי האנשים שפנו אלי לטיפול ולעזרה, וכך גם נולדו סדרות התמציות. התמציות כולן משפיעות על התודעה ותפקידן לשחרר חסימות אנרגטיות שמפריעות לגוף ולנפש, כאשר מטרת כל סדרה היא להתמודד עם חסימות מסוגים שונים. הטיפול בתמציות נעשה בעזרת מגע והרחה בלבד, ממש כמו אותם הפרחים שהנחתי על הברכיים של אבי.