אם יש לך 2 פרוטות – באחת תקנה לחם שיהיה לך ממה לחיות , ובשניה תקנה פרח שיהיה לך בשביל מה לחיות"

במשך כל חיי אפשר להגיד שאני בודקת האם יש להפריח את המשפט הזה או לאושש אותו,  ובכלל שהזמן עובר ואני פוגשת עוד ועוד אנשים במגע עם פרחים אני מבינה שהמשפט הזה נכון

יש לפרחים יכולת לשנות תודעה ולהשפיע על הרגשות, המחשבות והתחושות.

במשך שנים ראיתי זאת מול העיניים את השינוי שחל באנשים בעקבות מגע עם פרחים.

בסוף 2017 נפגשתי עם חברת ילדות  גב' אירית אבישר שהיא גם אחות חוקרת ושיתפתי אותה באמונה הזו שלי – שפרחים יש כוחות ריפוי ויכולת לעזור לאנשים בריפוי.  אירית הרימה את הכפפה והציעה שנעשה מחקר בתחום, ותיאמה פגישה עם פרופסור עמיטל מנהל מחלקה פנימית ב, ראמטולוג, ומנהלה יחידה האוטואימונית בשיבא.

זכיתי להכיר אדם מיוחד וזכיתי לכך שבחר לקחת את המחקר, ולהגיש בקשה לועדת הלסנקי וכאשר אישרו את המחקר יצאנו לדרך לגיוס משתתפות למחקר.

פרופסור עמיטל, ד"ר אנאס, אירית אבישר  ואני

ב1/7/2018 התחלנו את המחקר בו השתתפו כ 61 נשים שכולן חולות בפיברומיאלגיה מחלקת הכאב,יצרנו 4 קבוצות , 2 קבוצות נפגשו איתי פעם בשבוע במשך 12 שבועות, ו2 קבוצות במשך 12 שבועות לא קיבלו טיפול מיוחד. לאחר 12 שבועות עשינו החלפה בין הקבוצות אלו שלא קיבלו פרחים התחילו את המפגשים איתי ואלו שסיימו פרחים , המשיכו את חייהם ללא שינוי או טיפול מיוחד. הן התבקשו לענות על שאלונים ביום האפס – תחילת המחקר, 12 שבועות אחרי , ובסיום המחקר לאחר 24 שבועות)

השאלונים שנבדקו בדקו רמת כאב, רמת חרדה ודיכאון, רמת מוטיבציה, איכות חיים ושינה.

ולסיכום היו תוצאות מדהימות בכל המדדים היו הטבות מובהקות, ירידה ברמת הכאב, ירידה ברמת החרדה והדיכאון, עליה במוטיבציה , ושיפור באיכות השינה והחיים.

לתרפיה בפרחים יש השפעה על הגוף והנפש – הטבע הינו בית המרקחת שלנו מהווה כלי של טיפול וריפוי

ובעזרת הפרחים ניתן לעבור תהליך של איזון וריפוי, תהליך של צמיחה אישית , חיבור לחיובי ולטוב ולכוחות הריפוי הפנימיים.

ועכשיו גם המדע יודע על כך ומאשר שתרפיה בפרחים הינו כלי לריפוי גוף ונפש

אני רוצה להגיד תודה לכל הצוות שעבד במחקר ובזכותם זה קרה:

לפרופסור עמיטל, לאחות חוקרת – אירית אבישר , לד"ר אנאס , לד"ר ירדן יבנה, לסטטיסטיקאית נאווה ילין  לחברה וקולגה גב' מרגיט ווילף שהדריכה איתי יחד את קבוצות המחקר, ולכל המטופלות זכיתי להכיר נשים מדהימות מאחלת לכן הרבה טוב ושפע של בריאות.

אני מאמינה שזו רק ההתחלה, ויש עוד הרבה מה ללמוד ולחקור על כוחות הצמחים והפרחים