היא הגיעה למחקר כי סבלה מפיברומיאלגיה

בכל מפגש היא כתבה ושיתפה בדרך ובתהליך שעברה

כך ניתן להתבונן בשינוי שחל בתודעה בעקבות היצירה והמגע עם הפרחים:

מפגש ראשון: נעים וכייף, חבל שקצר כל כך… אפשר להעריך לשעתיים.

מפגש שני: עבר בקושי רב, עומס והתארגנות ליום הולדתו של בני בן -4 , הותשתי והיום בחוסר אנרגיות לחלוטין בקושי הגעתי, סיכום: כל כך כייף תענוג . אני מרגישה כמו הצמחים שנכנס להם נוזלים, ככה אני מרגישה התמלאתי.

מפגש שלישי: עבר עם הרבה הרבה אופטלגין,  סיכום: נהדרת, העשייה עם הפרחים, כייף ומרגיע בעיקר, תודה. היה מצב לא טוב בבית הבוקר ועם הפרחים כל ההרגשה הזו נעלמה , אני אוהבת צבעים אך היום אהבתי ביותר את הפיטוספורום עלים מגוונים בשני צבעי ירוק.

מפגש רביעי: לא מתחברת ללבן, מזכיר לי דווקא דברים שלא ממש עושים לי טוב (לא חשוב מה) רציתי זר פראי, וזה מה שיצא לי, (בתהליך העבודה בכיתי, אני בניגוד לאחרות אספתי את עצמי והתמקדתי בזית מחוברת לאדמה, יכולה שעות להסתכל בגזעים וענפים (צופית: במרכז הסידור 2 ענפים גדומים תחושה של כאב)

מפגש חמישי: יחסית עבר שבוע בסדר, יום טוב יום פחות, יותר מצב רוח מהרגיל, וממש מחכה מפעם לפעם לשעה וחצי לתרפיה עם הפרחים,  סיכום: היום לא ממש התלהבתי מהסידור שיצא לי , הרגשתי שהלכתי לאיבוד, אבל כנראה כך או כך הכיסופית והחמניה יחזירו לי אחר כך שהסידור ימצא את מקומו בבית, הכיסופית מושלמת אשמח לעבוד איתה.

מפגש שישי – חולה

מפגש שביעי: שמחה להיות פה אחרי שבוע עם אנטיביוטיקה, מקווה לחדש כוחות בזכות הפרחים סיכום: יצא לי זר מהמם, שמאמינה שיעשה לי את הסופש קסום נעים מושלם וכייפי, תודה

מפגש שמיני: הרחתי וחיבקתי את הזר שעשינו במפגש האחרון נותן חמצן וכח , פשוט אושר גדול סיכום: היה כייף – כמו תמיד, חבר שמתקרב לסוף.

מפגש תשיעי: לקום בבוקר ולהגיע לכאן, עושה טוב בלב, גם אם השבוע עובר לא משהו, עם כאבים פה ושם, הציפיה מיום שישי שיום ראשון יגיע ו זה כיף. סיכום : היה כיף וקצר היום

מפגש עשירי: שבוע בסדר יחסית, הייתי בחופשה עם הילד באילת, חגגתי יום הולדת, והשתדלתי להתעלם מהכאב, ולהתרכז בכיף בשמש ובחופשה .סיכום: בוקר עמוס מלא הטרדות, מגיעה אל הפרחים האהובים , מרגישה משוחררת, כאילו רצה בשדה ירוק , צריכה להחליט מי יזכה בזר המיוחד.

מפגש 11: שבוע לא קל , מספר ימים חולה עם הקיבה, ועדין לא מוותרת להגיע לשעת הרוגע השבועית, מקווה שישרה בי קצת רוגע ושכחה מהכאב והחולי, תודה  סיכום: מבסוטית מהחנוכייה שלי, חג שמח מלא אור ושמחה.

מפגש 12 – סיכום

התחלתי את התהליך בתקווה וברצון עז שהתרפיה בפרחים תועיל לי, מסיימת בידיעה שהפרחים תורמים למצב הרוח, ומשפיעים שמרחקים מחשבות על כאב, ויותר ריכוז והנאה שחווים בקרבת הפרחים. הסדנה תרמה רבות, לא יכולתי לחשוב לפספס אף פגישה והרצון להגיע ולחוות יחד עם הפרחים וגם עם החברות בקבוצה נעימה וכייפית גרמה לי לעידוד מצב הרוח ולהשכיח את הכאב

דבר אחד הצלחתי – וזה להתמיד להגיע בדרך כלל מתחילה משהו ולא ממש מתמידה . ולא רציתי להפסיד אפילו פעם אחת

אין ספק שמאוד התלהבתי והשווצתי בשזירת הפרחים בפני כולם.. זה בהחלט גרם לשמחה אישית, ולהכרה ביכולת נוספת שלי . תודה

התובנה שקיבלתי על עצמי מהסדנה-  גיליתי שיש לי יכולת ריכוז , ושמתרכזים במשהו שעושה כייף שוכחים מהכאב, וההנאה הרצופה עם הפרחים גרמה להשכיח את הכאב

וחברת הבנות גרמה להבנה שכיף שם את הפיברו בקופסא נידחת ושוכחים לזמן מה ממנה. לצערי עדין מרגישה את המחלה מספיק ימים בשבוע, שאי אפשר להתעלם מהעובדה שהיא קיימת.

תודה רבה