היא הגיע לטיפול בתרפיה בפרחים

כי סבלה מפיברומיאלגיה – הטיפול נמשך במשך 12 שבועות (12 מפגשים)

בכל מפגש היא כתבה ושיתפה בדרך ובתהליך שעברה

כך ניתן להתבונן בשינוי שחל בתודעה בעקבות היצירה והמגע עם הפרחים:

מפגש ראשון: באתי לסדנה שפופה ועצובה מביקור תנחומים קשה, ההתעסקות עם הפרחים הרגיעה אותי ברמות, הרגשתי שאני במדיטציה, כיף כיף כיף

מפגש שני: היה לי שבוע קשה פיזית ונפשית, כל פעם שהסתכלתי על סידור הפרחים חייכתי, זה היה כייף.  סיכום: אהבתי את ההתעסקות עם הפרחים, יכולתי להתרכז, מה שלא קורה לי ביום יום.

מפגש שלישי: לשם שינוי היה שבוע טוב, נוכחות הפרחים בבית גורמת לי לשמחה רבה  סיכום: הצבעים הכתום והסגול אהובים עלי מאוד, נהנתי לעבוד איתם , נהנתי מההתעסקות עם הפרחים, זה סוג של מיינד פולנס, כמו שקט של מדיטציה.

מפגש רביעי: היה שבוע טוב , מזג האוויר שהתקרר מעט משפר מאוד את מצבי הבריאותי, מצליחה לישון בלילה  ופרחים הצבעוניים של השבוע בשילוב הסגול והכתום אהבתי מאוד. סיכום: כמו תמיד, כיף כיף כיף , מרגיע משקיט מהנה, הלוואי כל יום.(בדרך כלל סובלת מהמזגן לא יוצאת לקניונים וקניות בגלל המזגנים ישבתי פה במזגן שעה וחצי וממש לא הפריע לי , לא הרגשתי זאת) ההתעסקות עם הפרחים עושה לי טוב.

מפגש חמישי: היה שבוע רגיל, בגדול ההרגשה הפיזית הולכת ומשתפרת עם ירידת הטמפרטורות והפרחים עושים לי טוב על הנשמה, סיכום: המבחר הגדול הבהיל אותי בתחילה, חשבתי שאיני חייבת להשתמש בכל הפרחים , התחלתי לסדר ואז הכל זרם , בסה"כ אני אוהבת את מה שיצא, שמתי לב שאני עושה תמיד בסיס רחב ומינימליסטי והפעם החלטתי לעשות את הזר חזיתי (חצי) עושה שינוי ממה שרגילה.

 מפגש שישי: היה שבוע נהדר, הפרחים נפתחו לקראת סוף השבוע, והתקבל סידור יפיפה,  סיכום: הבחירה הייתה קשה, אהבתי את כל הפרחים, השתמשתי גם עם הסייפן שאני פחות אוהבת וגם עם החמנייה שאני מאוד אוהבת בסופו של דבר מצאה חן בעיני התוצאה.

מפגש שביעי: היה שבוע נהדר, הסידור מהשבוע הקודם והסידור מהשבוע הזה, פרחו במלואם, הבית התמלא שמחה ואור, מזה הרבה זמן שלא חייכתי כמו השבוע הזה. הסידור שעשיתי השבוע גם עם פרחים שפחות אהבתי יצא מקסים, עורר בי חומר למחשבה על כמה דברים אחרים שאנו לא אוהבים…  סיכום: מרגישה כמו במדיטציה המון שקט פנימי ושלווה.

מפגש שמיני: היה שבוע נהדר, הרגשתי טוב פיזית ונפשית הפיברו נרגע, הסלון שלי נראה כמו חנות פרחים , 3 סידורים מהממים , מרומם את הנפש. סיכום: היה נהדר התחברתי לצבע הורוד האהוב עלי , הגעתי למסקנה שכל הפרחים יפים ואין מצב שלא אסתדר איתם.

מפגש תשיעי: היה לי שבוע קשה, עייפות ותשישות, ורצון לישון, לא הצלחתי להיות ערה בהרצאה ובסרט, הפרחים האירו את הבית ועשו שמח בלב, סיכום: היה אני מתוסכלת תכננתי לשנות כיוון ליצור משהו מינימליסטי ולגובה ושוב יצא כמו תמיד בסיס רחב, אהבתי את כל הפרחים .

מפגש עשירי: היה שבוע רגיל, עמוס במטלות, צלחתי אותם בשלום, הרגשתי בכיף גדול ליצור, שחרור.

מפגש 11: היה שבוע עמוס מאוד, לשם שינוי עבר בקלות, ללא תופעות הפיברו  סיכום: היה כיף לעבוד עם הצבעים החמים והמאירים.

מפגש 12 סיכום :

התחלתי את התהליך מתוך סקרנות ובעיקר מתוך רצון לשפר את איכות חיי, לא האמנתי בעצמי וביכולת שלי לעשות סידורי פרחים למרות שאני נחשבת יצירתית. הופתעתי לטובה, נהנתי מאוד, ימי ראשון הפכו אצלי לימי רוגע ושלווה יותר ממדיטציה, להיכנס לסלון ולראות את הפרחים העלה חיוך על פני ומצב רוח טוב,(אני גרה לבד ולא מרבה לחייך) חשבתי לעצמי שאם הייתי צעירה יותר הייתי הולכת לעבוד בחנות פרחים

לא האמנתי ולא תארתי לעצמי כמה אפשר להנות מסידור פרחים , וכמה זה עושה טוב, ממש פלא

זה שיפר לי את יכולת הריכוז שלי – לא יאמן

היום אני הולכת כל בוקר בפארק הירקון מסתכלת על הצמחייה ורואה את שפע הירוקים ורק עושה לי חשק לקטוף ולסדר

הפיברומיאלגיה אצלי מתעוררת בעיקר ממזגן מרוח ומקור, לאחרונה החלטתי להתגרות בהם , אני יוצאת להליכות במזג אוויר שבעבר נמנעתי מלהיות בחוץ. בגדול, ההרגשה שלי היום בסיום הסדנה מעולה, לא יודעת להסביר בדיוק איך ומה, אבל חל שינוי אדיר. תודה רבה לכולם