היא הגיע לטיפול בתרפיה בפרחים

כי סבלה מפיברומיאלגיה – הטיפול נמשך במשך 12 שבועות (12 מפגשים)

בכל מפגש היא כתבה ושיתפה בדרך ובתהליך שעברה

כך ניתן להתבונן בשינוי שחל בתודעה בעקבות היצירה והמגע עם הפרחים:

מפגש ראשון: מקסים, נהנתי מאוד מההדרכה ומהעשייה.

מפגש שני: לא הייתה

מפגש שלישי: לא הייתי במפגש, אך יצרתי בבית סידור מפרחים מהגינה, היום נהנתי מאוד לעסוק עם הפרחים, העבודה הקנתה לי שלווה וכייף, תודה.

מפגש רביעי: עבר שבוע נחמד מאוד, חשתי מעט יותר אנרגיה, מאשר בשבוע שעבר, יותר שמחה ושלווה, סיכום: היה לי נחמד מאוד להכין את הזר לראש ואת הסידור אהבתי להתעסק בזה ורק בזה!

מפגש חמישי: שבוע נחמד, רגוע ופעיל באופן יחסי, מאוד אוהבת לטייל בכללי, החלטתי בשבת על יציאה לטיול, טיילתי, הייתי במרחצאות מים חמים, ממש ממש נהנתי ושמחתי שהצלחתי לצאת לטיול שכזה. סיכום: הסידור היה היום פרוע, לא מסודר, ההיפך ממה שאני מורגלת בו , לא תכננתי, פשוט שזרתי , התוצאה טובה ביחס לחוסר התכנון.

מפגש שישי: שבוע נחמד מאוד, רגוע, נהנתי לראות את הסידור מהשבוע הקודם, להריח, לגעת , ולהתבונן בפריחה המדהימה סיכום: נהנתי מאוד ליצור מהפרחים  גם אם הם לא מושלמים, חשבתי בהתחלה שזה בלתי אפשרי, יצא סידור יפה לשביעות רצוני, אני שמחה.

מפגש שביעי: היה שבוע מעולה, הצלחתי ללכת פעם אחת הליכה משמעותית, נחתי בצהרים אבל הרבה פחות זמן וקמתי די רעננה.סיכום: בחרתי שני צבעים והסידור לא נראה לי מושלם , הוספתי פרחים וירק ועדין משהו היה חסר , אבל הרבה יותר מוצלח מאשר קודם והזר משמח אותי

מפגש שמיני: עבר יפה השבוע, טיפלתי בנושאים שהזנחתי מספר שנים, והיה לי סיפוק אדיר    סיכום: נהנתי מהריח מהצבעים ומהעשייה.

מפגש תשיעי: מצב הרוח משופר, אך העייפות מכריעה ומעצבנת , מנסה להתעלם ולהמשיך הלאה, אך הגוף אומר אחרת, מעבר לזה משתדלת להתעלם מהכאבים שכל הזמן קיימים. סיכום: נהנתי מהשקט, מהריכוז, מהעשייה, מהיופי, התרכזתי ביצירה.

מפגש עשירי: השבוע עבר נחמד מאוד, רגוע ופעיל במידה מאוזנת, כשחשתי עייפה אפשרתי לעצמי לנוח, זמן המנוחה שהצטרכתי היה קצר ביחס לפעמים אחרות. סיכום: היום עבדתי עם הפרחים באי שקט, הרגשתי שאין לי סבלנות ומיהרתי לסיים, התוצאה בינונית מכיון שלא שזרתי בכיף כמו בפעמים הקודמות, התוצאה היום פחות מעניינת אותי.

מפגש 11: שבוע נחמד, פעיל מאוד, ובצידו גם מנוחה רבה, בסך הכל מצב אופטימי, למרות הכאבים שכל הזמן קיימים ומשנים את מקומם, מצב מתסכל אך מנסה והתעלם ולהתעסק בדברים שמשמחים אותי ושאני אוהבת לעשות. היה לי כיף ומשמח להכין את החנוכייה בצבעי האש, הרגשתי מנותקת מהכל, התרכזתי אך ורק בפרחים

מפגש 12 סיכום

מבחינתי ההשתתפות בסדנה תרמה לתובנה מאוד משמעותית בעייני והיא להתרכז בעצמי, במה טוב לי, ולעסוק בדבר שמשמח אותי בעת העשייה ובעיקר ברמה היומיומית, להביט בפרחים ולהנות מהם ללא גבול, תובנה נוספת היא שכל מה שאני עושה הוא בסדר והיא יפה וזה מה שגרם לי לקבל את עצמי יותר ולאהוב את מי שאני ללא ביקורת ושיפוטיות ( תכונה דומיננטית) בזכות הסדנה התחברתי לרצונות שלי הוספתי לעצמי עיסוק נוסף (ריקודי בטן) ואני מאוד נהנת ממנו – המון שנים רציתי ולא ממשתי. בעקבות הסדנה אני אומרת לעצמי – כל הכבוד לי ולמי שאני, יש לי שמחת חיים ויכולת להנות , אני אוהבת את עצמי, והיום אני שמה את עצמי במקום טוב יותר מאשר בעבר שדאגתי בעיקר לאחרים, אני יודעת מה טוב לי ואני צריכה להרחיב את גבולות ההנאה ולאפשר לעצמי להיות במקומות האלו